Registrace

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
E-mail *
Ověřit email *
Síťovaná - jména
Síťovaná - jména

Síťovaná - jména

Cena
29 CZK

Sada 60ti rébusů k luštění v různých velikostech a obtížnostech, kde tajenkami jsou ženská jména.

Dostupnost :
Skladem

Jedná se o něco mezi luštěním tajenky a řešením rébusu. Základ tvoří síť různě rozmístěných a opakujících se několika písmen. Je potřeba odhalit tajenku a pak ji najít v síti.

Jde však pouze o písmena, která jsou obsažena v tajence.
 

Jak se řeší SÍŤOVANÁ?

Řešení spočívá ve 2 krocích:

  1. Nejprve je potřeba přijít na správné slovo – TAJENKU, která je v síti obsažená. Tajenka je složena pouze z písmen ze sítě, ale všechna písmena, která jsou v síti, musí být v tajence obsažena.
    Záleží na autorovi, zda napoví, jaké slovo tajenku tvoří (zda jde například o jméno, město, zvíře atd.)
  2. Dalším úkolem je najít tajenku v síti. Tajenka je někde v síti umístěna tak, že je vytvořen souvislý řetěz od prvního do posledního písmene tajenky. Tajenka může začínat i končit kdekoliv v síti (na okraji i třeba uvnitř sítě) a písmena jdoucí po sobě mohou být v síti umístěna jakýmkoliv směrem, kam vede spojovací čára (není možné přeskočit na písmeno, pokud není s předchozím spojeno čárou). Nesmíte sled písmen tajenky v řetězu přerušit (nesmíte žádné písmeno vynechat, ani se v řetězu nesmí vyskytovat písmeno, které TAJENKU naruší).

Řešení existuje pouze jedno.

 

Příklad má tajenku - název města 
Když si vypíšete jednotlivá písmena sítě, zjistíte, že se z nich dá sestavit město BRUNTÁL

 

 

Obsah produktu:
Produkt obsahuje 60 zadání k vyluštění, kde každé zadání je umístěno na samostatném listě papíru. Je tedy možné si vždy z celého souboru vybrat jedno nebo několik zadání a není nutné například cestovat s celým obsahem.


Způsob dodání:
Stažení souboru


Běžný termín dodání:
Ihned po zaplacení objednávky si ho můžete stáhnout ve svém účtu.


Stahované soubory
Zadání jsou většinou ve formátu PDF, řešení ve formátu PDF nebo png (obrázky). Pro stahování mohou být soubory zabaleny do formátu ZIP (program a návod pro rozbalení ZIP najdete zdarma ZDE)
- Soubor PDF otevřete v prohlížeči pro PDF soubory a vytiskněte. Můžete tisknout všechno nebo vždy jen určité vybrané stránky. Ty se pak se řeší klasicky tužkou.
- Máte-li k dispozici vhodný grafický program, můžete si udělat ze souboru PDF printscreen a řešit přímo v grafickém programu (návod a odkaz na program najdete zdarma ZDE)


Používání stahovaných verzí

Obrovskou výhodou je možnost opakovaného tisknutí a tím nekonečného a neomezeného použití. Když se některé zadání těžko řeší a máte to již příliš počmárané, vytisknete kterékoliv zadání znovu.
Tisknout můžete i kdykoliv v budoucnu a řešit znovu - těžko si budete pamatovat, jak to bylo přesně vyluštěné.

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Prosím nejprve se přihlaste.
 
Používání souborů cookie

Tento web používá cookies v rozsahu nezbytném pro fungování webu a jeho obsahu. Obsah podmínek Ochrany osobních údajů jsou součástí tohoto webu a my dodržujeme zákon.