Jde o náročnější, přesto velmi zajímavý rébus, ve kterém máte propojít políčka dle čísel a dodržet směr šipek.

 

Co je to "šipkovaná" ?

Jde o hru původem z Japonska, kde se podobně jako v sudoku doplňují čísla do políček

Pamatujete si ještě, když jste jako malí hráli s vrstevníky šipkovanou? Tak to je stejné. Jdete cestou vždy jen ve směru šipek.

Tady ale procházíte políčka a vždy jdete tím směrem, kam ukazuje šipka. Pokud šipka v políčku není, můžete si směr vybrat

Ale jak vše má jednu podmínku. Je nutné začít od jedničky a projít postupně všechna čísla až do stovky, žádné se nesmí vynechat. To  znamená, že vše končí tehdy, když jste postupně prošli všemi políčky obrazce.

Vlastně ale nechodíte, spíš skáčete. Vždy skočíte o tolik polí, o kolik je to potřeba, abyste se dostali na následující číslo. Lze vždy ale jen tím směrem, kam ukazuje šipka, pokud v políčku šipka není (jsou různé varianty), můžete zvolit jakýkoliv směr.

Některá políčka již obsahují čísla, ale některé čísla nemají. Je na Vás, abyste čísla doplnili a políčka tak mohli projít (přeskákat?).

No, není to jednoduché, na začátku asi budete začínat znovu a znovu. Výhodou ale je, ži si "kterékoliv zadání šipkované můžete vytisknout, kolikrát chcete a opakovat svoji snahu vždy na čistém papíře.

Věřím ale, že až si vyzkoušíte, jak se to řeší, nebudete se moci od toho odtrhnout.

 

Šipkovaná zadání     Šipkovaná řešení

 

Video - návod

 

 

Vyzkoušejte si to

Můžete si stáhnout soubor ve formátu PDF (pokud nemáte žádný program pro práci s PDF formátem, stáhnout zdarma ho můžete ZDE).

Stáhněte si  vytiskněte a pak luštěte. Kdo umí, může luštit i přímo třeba v PC za pomocí nějakého k tomu vhodného programu (zde máte návod jak luštit přímo ve Windows). 

 

Máte vyluštíno? A máte to správně?

Zkontrolovat si to můžete přesně zde, ale náhled řešení se zde zobrazí ve chvíli, kdy budete přihlášeni (registrováni).

Soubor není potřeba stahovat, stačí kliknout na náhled.