Číselná křížovka obsahuje namísto legendy čísla, za která se dosazují písmena a vznikají tak slova.

 

Naše číselné křížovky jsou vylepšené o nápovědu.

Snadno je vyluští každý, i když mu to před tím moc nešlo.

 

V horním rohu každého okénka je číslice, která zastupuje konkrétní písmenko. Začněte nápovědou a všechna písmenka konkrétních číslovek z nápovědy si zapište do obrazce křížovky. Pak postupně z písmen, která již znáte, a z dalších písmen, která by se do slov hodila, sestavujte slova (křížovkářské výrazy). Každé nové písmeno si opět zapište do tabulky a doplníte ho v křížovce do všech políček, kam se hodí. Tak postupujete, až vyřešíte celou křížovku. Tajenka je označena žlutě.

K dispozici máte část legendy, kterou použijete jako u běžných křížovek, jen není označeno místo v křížovce, kam výraz patří. Výrazy zapisujete tam, kam se podle již vyplněných písmen hodí a tak získáte nová písmena pro další postup luštění.

 

 

Vyzkoušejte si to

Můžete si stáhnout soubor ve formátu PDF (pokud nemáte žádný program pro práci s PDF formátem, stáhnout zdarma ho můžete ZDE).

Stáhněte si  vytiskněte a pak luštěte. Kdo umí, může luštit i přímo třeba v PC za pomocí nějakého k tomu vhodného programu (zde máte návod jak luštit přímo ve Windows). 

 

Máte vyluštíno? A máte to správně?

Zkontrolovat si to můžete přesně zde, ale náhled řešení se zde zobrazí ve chvíli, kdy budete přihlášeni (registrováni).

Soubor není potřeba stahovat, stačí kliknout na náhled.