- Puzzle je hlavolam, skládačka vzniklá rozdělením obrázku na drobné dílky charakteristických tvarů, které do sebe zapadají jen jediným správným způsobem.


Naše PUZZLE se ale narozdíl od krabicových neskládají na desce (na stole), ale přímo v počítači se systémem Windows a dají se skládat opakovaně.

 

Naše puzzle:

- U některých skládanek máte k dispozici máte také předlohu celého obrázku, otevřete si ji kliknutím na levé straně v menu
- Některé dílky je potřeba správně natočit a pak je teprve umístit do obrázku
- K dispozici máte různé puzzle o různém počtu dílků
- Obrázky mají vždy pěkný motiv z přírody
- Pokud se vám bude zdát, že chybí nějaké dílky, podívejte se až do okrajů obrazovky, tam určitě budou a může být vidět jen malý kousek.

 

Stáhnete si soubor a v PC ho otevřete.

Jedná se o miniaplikaci, ve které je možné sestavovat připravené puzzle.

Pokud byste měli problém s antivirivým programem, tuto aplikaci povolte, je opravdu neškodná, slouží jen k sestavování puzzle.

 

Návod na sestavování puzzle

Díly posunujete kliknutím na dílek a jeho přetažením kam potřebujete. Pokud chcete přesunout více dílků najednou, pak udělejte výběr tak, že kliknete myší na určité místo a táhnete přes dílky dokud s vyběrem nebudete spokojeni. Vybrané dílky se obarví červeně. Po přesunutí a uvolnění myši obarvení zmizí.

Pokud dílek vložíte na správné místo, uslyšíte zvuj kové znamení.
Prográmek také počítá čas, za jaký se Vám obrázek podaří sestavit. Vyhraďte si minimálně půlhodinku a u těch skládaček, kde jsou stovky dílků i několik hodin nebo dnů.

 

Video-návod: