Rébus, ve kterém podle určité logiky přirazujete k sobě stejná čísla.

Jak se řeší hlavolam STEJNÁ ČÍSLA?

Hraje se na mřížce určitého tvaru, která má v některých buňkách nakreslené kruhy. Ty obsahují většinou nějaká čísla, případně jsou prázdná.

Cílem je spojit kruhy čárami do dvojic, a to vždy jen dva kruhy se stejným (shodným) číslem. Pokud mřížka obsahuje i kruhy bez čísel, pak kruh bez čísla zastupuje jakékoliv číslo, tedy může být propojen s jakýmkoliv číslem.

Podmínky:
Čára může procházet jednotlivými poli mřížky jen vodorovně nebo svisle a nikde se nemůže křížit s jinou, ani procházet polem, kde již jiná čára je. Pokud kruh obsahuje číslo, to představuje počet změn směru čáry mezi dvěma kruhy. Pokud dva kruhy nemají žádné číslo, může čára provést libovolný počet změn směru mezi kruhy. Přes všechny buňky musí nějaká čára vést (nemohou být prázdné) a každý kruh musí být spojen s jiným kruhem.

Stejná čísla, hlavolam, rébus           

 

Stejná čísla - řešení

 

 

Vyzkoušejte si to

Můžete si stáhnout soubor ve formátu PDF (pokud nemáte žádný program pro práci s PDF formátem, stáhnout zdarma ho můžete ZDE).

Stáhněte si  vytiskněte a pak luštěte. Kdo umí, může luštit i přímo třeba v PC za pomocí nějakého k tomu vhodného programu (zde máte návod jak luštit přímo ve Windows). 

 

Máte vyluštíno? A máte to správně?

Zkontrolovat si to můžete přesně zde, ale náhled řešení se zde zobrazí ve chvíli, kdy budete přihlášeni (registrováni).

Soubor není potřeba stahovat, stačí kliknout na náhled.